Εκδήλωση για τα 100 χρόνια από την ίδρυση και λειτουργία της A΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών [4/4/23]

O Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος και ο Διευθυντής της A΄ Προπαιδευτικής Χειρουργικής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (ΓΝΑ “Ιπποκράτειο”) Καθηγητής Γεώργιος Κ. Ζωγράφος έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην εκδήλωση που οργανώνεται με την ευκαιρία της συμπλήρωσης 100 χρόνων από την ίδρυση και λειτουργία της Κλινικής.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 4 Απριλίου 2023, ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις