Τελετή έναρξης του διεθνούς συνεδρίου με θέμα: 100 χρόνια από τη Συνθήκη της Λωζάννης: Αναδρομή, Αποτίμηση, Προοπτική [12/6/23, 10 π.μ.]

Υπό την Αιγίδα της Α.Ε. της Προέδρου της Δημοκρατίας

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος και ο Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ελληνικού Ιδρύματος Ευρωπαϊκής και Εξωτερικής Πολιτικής Ομότιμος Καθηγητής Λουκάς Τσούκαλης έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην τελετή έναρξης του διεθνούς συνεδρίου με θέμα: 100 χρόνια από τη Συνθήκη της Λωζάννης: Αναδρομή, Αποτίμηση, Προοπτική που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2023 και ώρα 10.00 π.μ. στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30, 10679 Αθήνα).

Η Α.Ε. η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου θα τιμήσει την τελετή έναρξης του συνεδρίου με την παρουσία της και θα απευθύνει χαιρετισμό.

Οι εργασίες του συνεδρίου θα πραγματοποιηθούν στις 12 και 13 Ιουνίου 2023. Στις 12 Ιουνίου 2023 οι εργασίες θα πραγματοποιηθούν στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (κεντρικό κτήριο Πανεπιστημίου Αθηνών).

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις