MSCA Staff Exchanges 2023: Ενημερωτική Ημερίδα και Εκδήλωση Δικτύωσης [30/11/23, 10 π.μ. – 6 μ.μ.]

Στις 30 Νοεμβρίου 2023, θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή ενημερωτική εκδήλωση για τη φετινή προκήρυξη MSCA Staff Exchanges (SE) 2023, η οποία για πρώτη φορά θα συνοδευτεί από διαδικτυακή εκδήλωση δικτύωσης (brokerage event).

Οι προκηρύξεις MSCA Staff Exchanges χρηματοδοτούν έργα έρευνας, ανάπτυξης και καινοτομίας μέσω της ανταλλαγής προσωπικού μεταξύ του ακαδημαϊκού και του επιχειρηματικού τομέα στην Ευρώπη και τον υπόλοιπο κόσμο.

Οι προκηρύξεις απευθύνονται σε ΜμΕ, πανεπιστήμια, ερευνητικά κέντρα, νοσοκομεία, μουσεία, μη κερδοσκοπικούς φορείς και άλλες κατηγορίες εταίρων από τον ιδιωτικό και το δημόσιο τομέα, ενώ τα ποσοστά επιτυχίας προσεγγίζουν το 30%.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης:

• 10:00-10:15 Welcome and setting up the scene. Jesús ROJO, Fundación para el Conocimiento madri+d. MSCA-NET project.
  • 10:15-10:45 MSCA SE presentation. Vasiliki EXARCHOU and Rodrigo GUTIERREZ-DOMINGUEZ. REA.
  • 10:45-11:00 The Enterprise Europe Network (Representative from EISMEA).
  • 11:00-11:30 The Brokerage Event Q and A. Jesús ROJO, Fundación para el Conocimiento madri+d. MSCA-NET project.
  • 11:30-18:00 1 to 1 online meetings.

Για περισσότερες πληροφορίες, εγγραφή και διεξαγωγή διαδικτυακών συναντήσεων: https://funding.eadppa.gr/msca-staff-exchanges-2023-ενημερωτική-ημερίδα-και-εκδήλωσ/.

Επικοινωνία με το Γραφείο Προσέλκυσης Χρηματοδοτήσεων του ΕΚΠΑ

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις