University of Athens MBA Business Series: Ολοκλήρωση του 2ου κύκλου του Workshop για την δημιουργικότητα, την καινοτομία και την επίλυση σύνθετων προβλημάτων

Ολοκληρώθηκε χθες, Τρίτη 22 Μαρτίου 2022, ο 2ος κύκλος του workshop στο πλαίσιο του University of Athens MBA Business Series με τίτλο “Ανάπτυξη δημιουργικότητας, καινοτομίας και επίλυση σύνθετων προβλημάτων στην πράξη” και καθοδηγητή τον διδάσκοντα του University of Athens MBA Επίκουρο Καθηγητή Ιωάννη Θάνο.

Οι συμμετέχοντες, μέσα από μία σειρά βιωματικών ασκήσεων βελτίωσαν τη δημιουργική τους σκέψη και την ικανότητά τους στην επίλυση σύνθετων προβλημάτων. Η δημιουργικότητα αποτελεί σήμερα μία από τις σημαντικότερες δεξιότητες που πρέπει να αναπτύξουμε όλοι μας και στο University of Athens MBA εργαζόμαστε σε βάθος για την ανάδειξή της.

Περισσότερες πληροφορίες για το συγκεκριμένο University of Athens MBA Business Series μπορείτε να αντλήσετε εδώ.

Τα Business series των τελευταίων μηνών παρουσιάζονται εδώ.