Ολοκληρώθηκε στις 21 Νοεμβρίου 2022 με μεγάλη επιτυχία το 3ο Φόρουμ Καινοτομίας με θέμα «Καινοτομία: Κινητήρια δύναμη της οικονομίας» που διοργανώθηκε από το Ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο.

Θερμές ευχαριστίες προς τον Πρόεδρο του Επιμελητηρίου κύριο Βασίλειο Γούναρη, Managing Director της BASF και τον κύριο Αθανάσιο Κελέμη, Γενικό Διευθυντή του Επιμελητηρίου για την πρόσκληση προς το University of Athens MBA να συντονίσει μία ενότητα του Forum με θέμα σχετικό με την εργασία στις επιχειρήσεις.

Πιο συγκεκριμένα, η Επίκουρη Καθηγήτρια και μέλος της Ακαδημαϊκής Επιτροπής του University of Athens MBA  κυρία  Ευαγγελία Σιάχου συντόνισε την ενότητα με τίτλο:
«Εργασία – Ευελιξία, ψηφιακός μετασχηματισμός και ανθεκτικότητα εξασφαλίζουν βιωσιμότητα (Best Practices από τη Γερμανία και την Ελλάδα)».

Χαιρετισμούς στο πλαίσιο της συγκεκριμένης ενότητας απηύθυναν ο Υπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων κύριος Κωστής Χατζηδάκης, και η κυρία Lilian Tschan, Υφυπουργός, Γερμανικό Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων.

Ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες ήταν οι τοποθετήσεις των ομιλητριών στο πάνελ:
– Φιλίππα Μιχάλη | Διευθύνουσα Σύμβουλος, Allianz Greece
– Ελένη Καλλονά | Διευθύνουσα Σύμβουλος, Jungheinrich Hellas Ltd
– Βικτωρία Καλφάκη | Head of Public Sector, Google Cloud Greece
– Φραγκίσκη Μελίσσα | Διευθύντρια Ανθρώπινου Δυναμικού, Alpha Bank

Την εκδήλωση παρακολούθησαν πλήθος φοιτητών του University of Athens MBA!

Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από το 3ο Φόρουμ Καινοτομίας: