Κέντρο Αρχιμήδης-Πρόσκληση: 3ο Workshop “Επιχειρηματική Αξιοποίηση Έρευνας και Μεταφορά Τεχνολογίας – Workshop Series 2022-2023” [16/2/23]

Το Δίκτυο Μεταφοράς Τεχνολογίας του Κέντρου Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας Αρχιμήδης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί στο 3ο Workshop της σειράς “Επιχειρηματική Αξιοποίηση Έρευνας και Μεταφορά Τεχνολογίας – Workshop Series 2022-2023” με θέμα «Βιωσιμότητα, Χρηματοδότηση Δομών και KPIs» θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023, 16.00-18.00, στη Μικρή Σκηνή της Στέγης του Ιδρύματος Ωνάση (παρέχεται επίσης η δυνατότητα παρακολούθησης από απόσταση).

Η σειρά αυτή εργαστηρίων διοργανώνεται με πρωτοβουλία του Τομεακού Επιστημονικού Συμβουλίου Μεταφοράς Τεχνολογίας και Διανοητικής Ιδιοκτησίας (ΤΕΣ ΜΤ & ΔΙ) του Εθνικού Συμβουλίου Έρευνας, Τεχνολογίας και Καινοτομίας (ΕΣΕΤΕΚ), του Uni.Fund, του Ιδρύματος Ωνάση σε συνεργασία με τις Δομές/Δίκτυα Μεταφοράς Τεχνολογίας ΑΠΘ – ΔΠΘ, Αρχιμήδης ΕΚΠΑ, GNΩSI, Science Agora και Σπείρα και τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων.
Τα Workshops έχουν ως στόχο την ανάπτυξη της Μεταφοράς Τεχνολογίας από τα Ελληνικά Πανεπιστήμια και τα Ερευνητικά Κέντρα στην αγορά και θα υλοποιηθούν κατά το διάστημα Δεκεμβρίου 2022 – Απριλίου 2023.

Κάνετε την εγγραφή σας εδώ: https://form.jotform.com/230372117684354

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε την αναλυτική πρόσκληση που επισυνάπτεται.