8η Διημερίδα “Αγγειίτιδες” από το Ινστιτούτο Μελέτης, Έρευνας, Εκπαίδευσης και Θεραπείας Νοσημάτων Αγγείων, Καρδιάς, Εγκεφάλου και Νεφρών [23-24/09/2022]

Το Ινστιτούτο Μελέτης, Έρευνας, Εκπαίδευσης και Θεραπείας Νοσημάτων Αγγείων, Καρδιάς, Εγκεφάλου και Νεφρών σε συνεργασία με τη Μονάδα Κλινικής Ανοσολογίας-Ρευματολογίας, Β’ Παθολογική Κλινική & Ομώνυμο Εργαστήριο, Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, Γ.Ν.Α. “Ιπποκράτειο”, διοργανώνουν την 8η Διημερίδα με θέμα: Αγγειίτιδες η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 23-24 Σεπτεμβρίου 2022 στο ξενοδοχείο Crowne Plaza, στην Αθήνα.

Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής: Δημήτριος Βασιλόπουλος Καθηγητής Παθολογίας – Ρευματολογίας Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
Η συµµετοχή στη διηµερίδα είναι δωρεάν. Η εγγραφή και η παρακολούθηση της διηµερίδας επιτρέπεται µόνο σε επαγγελµατίες υγείας και σε προπτυχιακούς/µεταπτυχιακούς φοιτητές. Οι συµµετέχοντες είναι απαραίτητο να βεβαιώνουν την ιδιότητά τους, προσκοµίζοντας αντίστοιχο αποδεικτικό στοιχείο.

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ
Βάσει της τελευταίας εγκυκλίου του ΕΟΦ, θα υπάρχει σύστηµα καταµέτρησης του χρόνου παρακολούθησης. Με τη λήξη της διηµερίδας θα δίνεται πιστοποιητικό σε όσους έχουν παρακολουθήσει τουλάχιστον το 60% των συνολικών ωρών του προγράµµατος. Τα πιστοποιητικά θα είναι διαθέσιµα για παραλαβή/αποστολή έως και 6 µήνες µετά το πέρας της διηµερίδας.

από έως
Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις