Συνέδριο με τίτλο “Εξελίξεις στη Δερματολογία και Αφροδισιολογία 2022” – Υπό την αιγίδα της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ [29/4-1/5/22]

Το Ελληνικό Κολλέγιο Δερματολογίας- Αφροδισιολογίας με την επιστημονική υποστήριξη της Β’ Κλινικής Δερματικών και Αφροδισίων Νόσων του ΕΚΠΑ, υπό την αιγίδα της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ και του Ιατρικού Συλλόγου Μαγνησίας, διοργανώνει από τις 29 Απριλίου έως την 1 Μαΐου συνέδριο με τίτλο: “Εξελίξεις στη Δερματολογία και Αφροδισιολογία 2022”, το οποίο θα πραγματοποιηθεί με υβριδικό τρόπο στον Βόλο, ειδικότερα στο Domotel Xenia Volos (Πλαστήρα 1, Βόλος, 385 00, τηλ: 2421 092700).

Η επίσημη γλώσσα του συνεδρίου είναι η ελληνική.

Για την Οργανωτική Επιτροπή:

1. Πρόεδρος: Κατούλης Γεώργιος (Καθηγητής Δερματολογίας- Αφροδισιολογίας ΕΚΠΑ)
  2. Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος
  3. Κανελλέας Αντώνιος
  4. Μακρής Μιχάλης
  5. Νικήτα Ευριδίκη
  6. Σγούρος Δημήτριος

Για την Επιστημονική Επιτροπή:

1. Πρόεδρος: Σταυριανέας Νικόλαος
  2. Γεωργίου Σοφία
  3. Ιωαννίδης Δημήτριος
  4. Κρασαγάκης Κωνσταντίνος