demetzos

Ο Καθηγητής του Τμήματος Φαρμακευτικής του ΕΚΠΑ, Κωνσταντίνος Ν. Δεμέτζος, και οι Εκδόσεις Παρισιάνου Α.Ε. οργανώνουν, στο πλαίσιο της παρουσίασης του βιβλίου: Σύγχρονη Φαρμακευτική Νανοτεχνολογία – Βασικές Αρχές και Πρακτικές Εφαρμογές, την επιστημονική και καλλιτεχνική εκδήλωση Τέχνη και Ομορφιά στην Νανο-κλίμακα (Art and Beauty at nanoscale).

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα Τετάρτη, 12 Οκτωβρίου 2022, στις 19:00 στην Αίθουσα Φαρμακευτικής Χημείας, Τμήμα Φαρμακευτικής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημιούπολη, Ούλωφ Πάλμε, Ζωγράφου)

Συντονισμός: Κωνσταντίνος Γαρδίκης PhD, R&D Director, APIVITA
Εισηγητής: Διονύσιος Δουρούμης, Καθηγητής Φαρμακευτικής Τεχνολογίας, Πανεπιστήμιο Greenwish, Ηνωμένο Βασίλειο

Καλλιτεχνικό δρώμενο:

Άντζελα Φράγκου, Υπ. Διδάκτωρ, Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών, Οργανική Χημικός, Εικαστικός Νέων Μέσων
Κωνσταντίνος Γαρδίκης, PhD, R&D Director, APIVITA

Scheduled Θετικές Επιστήμες και Τεχνολογία Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις