Εκπαιδευτικό Διαδικτυακό Σεμινάριο: “Students leading teachers for sustainability – Practice Workshop”

Στα πλαίσια του CIVIS του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου των Πολιτών, διοργανώνεται Eκπαιδευτικό Διαδικτυακό Σεμινάριο- Workshop on Innovative Pedagogues με τίτλο: “Students leading teachers for sustainability – Practice Workshop” για όλα τα μέλη ΔΕΠ των Πανεπιστημίων της Συμμαχίας του CIVIS.

“The UofG Sustainability in Learning & Teaching Community of Practice invites teachers across campus to this upcoming Practice Workshop, which will be led by a group of brilliant student activists with a passion for sustainability”.

Ποιους αφορά:  Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ

Πότε: 1 Οκτωβρίου 2021, 13:00-14.30 μ.μ (τοπική ώρα Ελλάδος)

Που: Pecha Kucha Storytelling Platform (chit-chat)

Δήλωση Συμμετοχής: https://www.eventbrite.co.uk/e/listen-students-leading-teachers-for-sustainability-tickets-169604129517

Γλώσσα: Αγγλικά

Διοργανωτής: Πανεπιστήμιο της Γλασκώβης, Center for Sustainable Solutions

Για περαιτέρω πληροφόρησή, επισυνάπτεται το σχετικό αρχείο της πρόσκλησης παρακάτω.

Επιπλέον, μπορείτε να απευθυνθείτε για οποιαδήποτε απορία, στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση e-mail: Sarah.Hubbard@glasgow.ac.uk

Scheduled CIVIS Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις