Έναρξη προγραμμάτων εξ’ αποστάσεως επιμόρφωσης (e-Learning) από το Εργαστήριο Ιατρικής Γενετικής της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. σε συνεργασία με το Κέντρο Επιμόρφωσης και Δια βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ):

1. Αλληλούχηση Επόμενης Γενιάς (NGS): Βιοπληροφορική ανάλυση δεδομένων, ερμηνεία αποτελεσμάτων και κλινική εφαρμογή (1ος κύκλος) – Διάρκεια 4 μήνες
    Aιτήσεις έως 3/9/2024 , Ημερομηνία Έναρξης: 6/9/2024
  2. Βασικές Aρχές Ιατρικής Γενετικής και Γονιδιωματικής στην Υγεία (4ος κύκλος) – Διάρκεια 6 μήνες
    Αιτήσεις 3/10/2024, Ημερομηνία Έναρξης: 4/10/2024

Τα προγράμματα απευθύνονται σε επαγγελματίες υγείας και φιλοδοξούν να παρέχουν επιστημονικά τεκμηριωμένες γνώσεις γύρω από τις συνεχώς εξελισσόμενες εφαρμογές της Ιατρικής Γενετικής και Γονιδιωματικής που εφαρμόζονται ευρέως σε επίπεδο παροχής υπηρεσιών υγείας για τη διάγνωση, πρόληψη και αντιμετώπιση των γενετικών νοσημάτων.

Απονομή πιστοποιητικού επιμόρφωσης
Μερική απαλλαγή διδάκτρων υπό προϋποθέσεις

Πληροφορίες-Εγγραφές:

elearning 2