Τροποποιήσεις Ποινικού Κώδικα και Κώδικα Ποινικής Δικονομίας: Τρία χρόνια εφαρμογής τους [14-15/10/22, Πύλος]

Την Παρασκευή 14 και το Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2022, στο Συνεδριακό κέντρο του ξενοδοχείου COSTA NAVARINO στην Πύλο, θα πραγματοποιηθεί συνέδριο με τίτλο Τροποποιήσεις Ποινικού Κώδικα και Κώδικα Ποινικής Δικονομίας: Τρία χρόνια εφαρμογής τους.

Το συνέδριο πραγματοποιείται από την Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων και τον Δικηγορικό Σύλλογο Καλαμάτας.

Την κήρυξη των εργασιών της διημερίδας θα αναλάβει ο Προκόπιος Παυλόπουλος, τέως Πρόεδρος της Δημοκρατίας και επίτιμος Καθηγητής της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Οργανωτική Επιτροπή
Μαργαρίτα Στενιώτη, Εφέτης, Πρόεδρος της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων
Ελευθερία Κώνστα, Εφέτης, Γενική Γραμματέας της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων
Ευστάθιος Βεργώνης, Εισαγγελέας Εφετών, Αν. Γεν. Γραμματέας της Ένωσης Δικαστών και Εισαγγελέων