Το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2023 θα παρουσιαστούν τα αποτελέσματα του έργου ΕΥΚΑΡΔΙΑ από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιαστριακού Πανεπιστήμιου Αθηνών (ΕΚΠΑ), Καθηγητή Γεράσιμο Σιάσο (είναι ο ΕΥ της Α’ φάσης), τον Αντιπρύτανη Διοικητικών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας του ΕΚΠΑ, Καθηγητή Ευστάθιο Ευσταθόπουλο και τον Καρδιολόγο Αθανάσιο Μαγγίνα (συντονιστές της Β’ φάσης).

Στο ερευνητικό έργο συμμετείχε η Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ και 11 εταιρείες που συνεργάστηκαν στα πλαίσια του προγράμματος “Συνεργατικοί Σχηματισμοί Καινοτομίας” μέσω του οποίου χρηματοδοτήθηκε από τη ΓΓΕΚ.

Η εκδήλωση θα διαρκέσει από τις 10:00 έως τις 17:00 και θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο Ι. Δρακόπουλος του Κεντρικού Κτηρίου του ΕΚΠΑ (Πανεπιστημίου 30), ενώ θα είναι ανοικτή σε κάθε ενδιαφερόμενο.

ΕΥΚΑΡΔΙΑ
Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις