Εκδήλωση με θέμα “Προσέλκυση και Ανάπτυξη Ταλέντων: Νέες Τάσεις και Προκλήσεις για το Ανθρώπινο Δυναμικό” [7/6/23, 7 μ.μ.]

Το Executive MBA του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) στο πλαίσιο των δράσεων Business Events διοργανώνει εκδήλωση με θέμα «Προσέλκυση και Ανάπτυξη Ταλέντων: Νέες Τάσεις και Προκλήσεις για το Ανθρώπινο Δυναμικό (Talent Attraction and Development: New Trends and Challenges for Human Resources)». Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2023 και ώρα 19:00.

Το επιχειρηματικό τοπίο και η εργασία αλλάζει διαρκώς με γρήγορους ρυθμούς. Η τεχνολογία, οι διαφορετικές γενιές, ο υβριδικός τρόπος εργασίας δημιουργούν ένα νέο πλαίσιο που ασκεί πιέσεις στις εταιρίες για να δημιουργήσουν ένα εταιρικό όνομα (employer brand) και μια πρόταση για την αξία που προσθέτει στους εργαζόμενους (employee value proposition) ώστε να προσελκύσουν και να αναπτύξουν τα ταλέντα τους. Στη διαδικτυακή αυτή εκδήλωση θα μάθετε για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει η Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού στην Προσέλκυση και Ανάπτυξη των Ταλέντων σήμερα και για τις νέες τάσεις που διαμορφώνουν την εργασία και τις λειτουργίες της Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού.

Στην εκδήλωση συμμετέχουν:

1. Σοφία Θωμαΐδου, Chief People Officer, Motodynamics Group • Νατάσα Φωτεινακοπούλου, Human Resource Generalist, DPAM & INTERSPORT GR & CY
  2. Ειρήνη Νικάνδρου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού του Τμήματος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  3. Νικόλαος Ηρειώτης, Κοσμήτορας της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, Καθηγητής του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών του ΕΚΠΑ, Διευθυντής στο ΠΜΣ Executive MBA του ΕΚΠΑ
  4. Δημήτριος Βασιλείου, Καθηγητής του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οργανισμών του ΕΚΠΑ

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας Webex.

Περισσότερες πληροφορίες στο αρχείο που ακολουθεί:

Scheduled Παρουσιάσεις