Βράβευση φοιτητών και αποφοίτων του ΠΜΣ «Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών» της Ιατρικής Σχολής, ΕΚΠΑ για τη συμμετοχή τους σε αποστολές ανθρωπιστικής υγειονομικής βοήθειας στην Ουκρανία των Γιατρών του Κόσμου

Tην Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2023 στο πλαίσιο των εγκαινίων της έκθεσης φωτογραφίας των Γιατρών του Κόσμου με τίτλο «Покидаю / Leaving behind*» πραγματοποιήθηκε η βράβευση, μεταξύ άλλων, και  φοιτητών και αποφοίτων του ΠΜΣ «Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών» της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, με Διευθυντή τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας Καθηγητή κ. Εμμανουήλ Πικουλή, για την συμμετοχή τους σε αποστολές ανθρωπιστικής υγειονομικής βοήθειας στην Ουκρανία των  Γιατρών του Κόσμου.

thumbnail IMG 3241

Η φωτογραφική έκθεση με τίτλο «Покидаю / Leaving behind*» στόχο είχε την ενημέρωση για την προσφυγική κρίση στην Ουκρανία. Έχοντας κλείσει 10 μήνες ανθρωπιστικής δράσης στην Ουκρανία, οι Γιατροί του Κόσμου -Ελλάδας παρουσίασαν, μέσα από τη ματιά του διακεκριμένου φωτογράφου Γιάννη Γιαννακόπουλου, φωτογραφικό υλικό και αφηγήσεις από το πρόσφατο έργο τους στην Ουκρανία και στα σύνορα Ουκρανίας / Ρουμανίας.

Για περισσότερες πληροφορίες https://mdmgreece.gr/egkenia-ekthesis-fotografias-покидаю-leaving-behind