Πρόσκληση υποβολής προτάσεων για τη διεθνοποίηση των εκπαιδευτικών υπηρεσιών των ΑΕΙ στο πλαίσιο του Έργου SUB2: «Πανεπιστήμια Αριστείας»

Το Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας «Ελλάδα 2.0» καλεί τους Ειδικούς Λογαριασμούς Κονδυλίων Έρευνας των Α.Ε.Ι. να υποβάλλουν πρόταση χρηματοδότησης, προκειμένου να ενταχθούν και χρηματοδοτηθούν στο πλαίσιο του Έργου SUB2: «Πανεπιστήμια Αριστείας» με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5180665, για τη «Διεθνοποίηση των εκπαιδευτικών υπηρεσιών των ΑΕΙ» (Υποέργο 3) με καταληκτική ημερομηνία την 29/11/2024.

H πρόσκληση αποσκοπεί στην ενίσχυση των ελληνικών Ανωτάτων Εκπαιδευτικών Ιδρυμάτων που επιδιώκουν να οργανώσουν κοινά μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών (Joint Master ή Dual Master) με διακεκριμένα ξένα πανεπιστήμια για τη δημιουργία εκπαιδευτικών προγραμμάτων εμπλουτισμένων με νέα, ειδικά αντικείμενα που δεν είναι σήμερα διαθέσιμα, και για τη δημιουργία επιστημόνων προσανατολισμένων σε νέες κατευθύνσεις.

Η διάρκεια υλοποίησης των υποβαλλόμενων προτάσεων δεν μπορεί να υπερβαίνει την 31η Δεκεμβρίου 2025

Αναλυτικές πληροφορίες και ενημέρωση μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στο email: uoe.rrf@minedu.gov.gr.