Φοιτητές του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ τραγουδούν τα κάλαντα στο Ευγενίδειο Θεραπευτήριο

Μετά από πρόσκληση της Διοίκησης του Ευγενιδείου Θεραπευτηρίου προς το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ και την Πρόεδρο του Τμήματος Καθηγήτρια κα Αναστασία Γεωργάκη, ταλαντούχοι φοιτητές από το μάθημα “Μουσική στην Κοινότητα” συνοδευόμενοι από την Αναπληρώτρια Καθηγήτρια κα. Χριστίνα Αναγνωστοπούλου και το μέλος ΕΕΠ του Τμήματος κα. Χριστιάνα Αδαμοπούλου, έψαλαν παραδοσιακά κάλαντα από διάφορα μέρη της Ελλάδας στους ασθενείς και σε όλο το Νοσηλευτικό και Διοικητικό Προσωπικό του Νοσοκομείου.

Νότες χαράς κατέκλυσαν το Θεραπευτήριο γεμίζοντας με ελπίδα και αισιοδοξία τους νοσηλευόμενους και τους οικείους τους. Η ευχή ήταν πάντα η ίδια: «Να επιστρέψουν γρήγορα στα σπίτια και τις οικογένειες τους υγιείς και δυνατοί»! Τη γιορτινή μπάντα του Τμήματος Μουσικών Σπουδών καλωσόρισαν στο Ευγενίδειο η Διευθύνουσα Σύμβουλος και Αντιπρόεδρος Καθηγήτρια της Ιατρικής Σχολής κα. Έφη Μπάσδρα και μέλη του Διοικητικού Προσωπικού.

20231220 105749 1
20231220 115508 1