Εορτασμός 65 χρόνων λειτουργίας της Α’ Μαιευτικής-Γυναικολογικής Κλινικής του ΕΚΠΑ [25/10/22, 7 μ.μ.]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Μελέτιος – Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος, έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην τελετή εορτασμού των 65 χρόνων λειτουργίας της Α΄ Μαιευτικής – Γυναικολογικής Κλινικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 25 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 19.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
– Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο – Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.
Χαιρετισμοί από:
-τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Εμμανουήλ Πικουλή
-τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Γεράσιμο Σιάσο -τον ομότιμο καθηγητή του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Αθηνών Αριστείδη Αντσακλή
-τον ομότιμο καθηγητή του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Αθηνών Δημήτριο Λουτράδη

Βιντεοσκοπημένη παρουσίαση του έργου, της ιστορίας και της λειτουργίας της Α΄ Μαιευτικής – Γυναικολογικής Κλινικής ΕΚΠΑ στο Γ.Ν.Α. «Αλεξάνδρα».

Την εκδήλωση θα αντιφωνήσει ο Διευθυντής της Α΄ Μαιευτικής – Γυναικολογικής Κλινικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών στο Γ.Ν.Α. «Αλεξάνδρα», καθηγητής Αλέξανδρος Ι. Ροδολάκης.

Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις