Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Χριστουγεννιάτικο φιλανθρωπικό bazaar που διαργάνωσε η Μ.Κ.Ο. «Αποστολή» σε συνεργασία με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο, από τις 7 έως τις 16 Δεκεμβρίου, στον ανακαινισμένο Β΄ όροφο της Θεολογικής Σχολής Αθηνών.

Η μεγάλη προσέλευση και συμμετοχή της Πανεπιστημιακής κοινότητας του ΕΚΠΑ κατέδειξε τόσο τη συνοχή που την διαπνέει όσο και την ευαισθησία που την διακατέχει στην στήριξη πρωτοβουλιών που τείνουν το χέρι και αγκαλιάζουν με αγάπη και φροντίδα τους δοκιμαζόμενους συνανθρώπους μας.

Η Κοσμητεία της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ εκφράζει τις θερμές ευχαριστίες της προς τον Φιλανθρωπικο Οργανισμό “Αποστολή” και προς τις Πρυτανικές Αρχές για τη συνεργασία στην άψογη διοργάνωση της φιλανθρωπικής εκδήλωσης και ιδιαίτερα προς όλους εκείνους που προσήλθαν και βίωσαν με τη συνεισφορά τους το πνεύμα της αγάπης και της αλληλεγγύης των Χριστουγέννων.

Καλά κι ευλογημένα Χριστούγεννα!

Ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ
Χρήστος Καραγιάννης