Διεθνές Συνέδριο “Explaining the Identity-Conflict Nexus in Foreign Policy: Greece in Comparative Perspective” [18-19/10/2024]

Το Εργαστήριο “Identity and Conflict” του Πανεπιστημίου Yale, ΗΠΑ, του οποίου Διευθυντής είναι ο κ. Νικόλαος Σαμπάνης και το Εργαστήριο Μελέτης της Μετανάστευσης και της Διασποράς του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με Διευθυντή τον Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης κ. Παναγιώτη Τσάκωνα, διοργανώνουν στις 18 και 19 Οκτωβρίου 2024 στην Αθήνα («Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο») τη διεξαγωγή συνεδρίου με θέμα “Explaining the Identity-Conflict Nexus in Foreign Policy: Greece in Comparative Perspective”.

Οι διοργανωτές του συνεδρίου καλύπτουν την διαμονή και τα γεύματα των συνέδρων. Περισσότερες πληροφορίες για το συνέδριο μπορείτε να βρείτε εδώ.

από έως
Scheduled ical Google outlook Παρουσιάσεις