Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα «Τεχνολογίες Αιχμής και Ευκαιρίες Επιχειρηματικότητας» [31/5/23]

Το Κέντρο Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας «Αρχιμήδης» και η Σχολή Οικονομικών & Πολιτικών Επιστημών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, σε συνεργασία με τη SAP Hellas, συνδιοργανώνουν την ενημερωτική εκδήλωση με θέμα:

«Τεχνολογίες Αιχμής και Ευκαιρίες Επιχειρηματικότητας»

Κύριος στόχος της εκδήλωσης είναι η ενημέρωση της πανεπιστημιακής κοινότητας του ΕΚΠΑ, με έμφαση στους φοιτητές, νέους επιστήμονες και ερευνητές:

1. για τις προκλήσεις, τις ευκαιρίες και τις επιχειρηματικές προοπτικές που παρουσιάζει ο τομέας των τεχνολογιών αιχμής,
  2. τη διασύνδεση της εκπαίδευσης με τις ανάγκες στελέχωσης της αγοράς στον τομέα των τεχνολογιών αιχμής,
  3. και τις δράσεις του Κέντρου Αρχιμήδης για την προώθηση της καινοτόμου και νεοφυούς επιχειρηματικότητας.
ekpa sap

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 31 Μαΐου 2023 στο Αμφιθέατρο Ιωάννης Δρακόπουλος (κεντρικό κτίριο ΕΚΠΑ στα Προπύλαια, Πανεπιστημίου 30).

Δηλώστε συμμετοχή στην ηλεκτρονική φόρμα

Περισσότερες πληροφορίες:

Κέντρο Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας Αρχιμήδης