Ενημερωτική εκδήλωση για χρηματοδοτικές ευκαιρίες των προγραμμάτων ERC και Marie Skłodowska Curie Actions [11/7/22, 12:30]

Το Γραφείο Προσέλκυσης Χρηματοδοτήσεων του ΕΚΠΑ, συντονιστής του οποίου είναι ο κ. Θωμαΐδης Νικόλαος, καθηγητής Αναλυτικής Χημείας του Πανεπιστημίου Αθηνών, ενημερώνει ότι το Δίκτυο ΠΡΑΞΗ, Εθνικό Σημείο Επαφής για τον Ορίζοντα Ευρώπη διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση για τις επιχορηγήσεις του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Έρευνας (European Research Council) και των μεταδιδακτορικών υποτροφιών των δράσεων Marie Sklodowska Curie (MSCA) του Ορίζοντα Ευρώπη, στις 11 Ιουλίου 2021 και ώρα 12:30 – 14:45.

Στόχος της ημερίδας είναι η ενημέρωση της ελληνικής ερευνητικής κοινότητας και η συζήτηση με στελέχη του European Research Council Executive Agency (ERCEA) και του European Research Executive Agency (REA), τους Εθνικούς Εκπροσώπους και τα Εθνικά Σημεία Επαφής του προγράμματος, καθώς και με επιτυχημένους ερευνητές, για την προετοιμασία επιτυχημένων προτάσεων.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις