Εκδήλωση προς τιμήν του τ.Αντιπρύτανη του ΕΚΠΑ και Ομ. Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Ναπολέοντα Μαραβέγια [26/1/23]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Κ. Δημόπουλος έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην εκδήλωση προς τιμήν του τ. Αντιπρύτανη Διοικητικών Υποθέσεων του ΕΚΠΑ Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών Ναπολέοντα Μαραβέγια.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου 2023, ώρα 18.00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30) και θα μεταδοθεί και διαδικτυακά:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.
Χαιρετισμός από τον Πρόεδρο του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης, καθηγητή Χαράλαμπο Χρυσανθάκη.
Ομιλία από τον καθηγητή του Τμήματος ΠΕΔΔ Μιχαήλ Τσινισιζέλη, με τίτλο: «Παρόν και μέλλον της Ευρωπαϊκής Ένωσης».
Ομιλία από τον Αναπληρωτή Υπουργό Εξωτερικών, κύριο Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη, με τίτλο: «Η Ελλάδα στην Ευρωπαϊκή Ένωση».

Επίδοση τιμητικής πλακέτας στον τιμώμενο από τον Πρύτανη, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Αντιφώνηση του Ομότιμου καθηγητή Ναπολέοντα Μαραβέγια.

Scheduled Οικονομικές Επιστήμες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις