Εναρκτήρια Εκδήλωση Τμήματος Διαχείρισης Λιμένων και Ναυτιλίας για το ακαδ. έτος 2021-2022

Το Τμήμα Διαχείρισης Λιμένων και Ναυτιλίας πραγματοποίησε την Τρίτη, 12 Οκτωβρίου 2021, την επίσημη εναρκτήρια εκδήλωσή του για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά 2021-2022 στις σύγχρονες εγκαταστάσεις του Συγκροτήματος Ευρίπου στα Ψαχνά Ευβοίας.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος, Καθηγητής κ. Θεόδωρος Συριόπουλος, τα ακαδημαϊκά μέλη ΔΕΠ, το διοικητικό προσωπικό, καθώς και μέλη της Επιτροπής Διαχείρισης του Συγκροτήματος Ευρίπου, καλωσόρισαν σε εγκάρδιο κλίμα τους νεοεισερχόμενους φοιτητές και φοιτήτριες, οι οποίοι προσήλθαν στις δια ζώσης διαλέξεις των αμφιθεάτρων με μεγάλη συμμετοχή, οργανωμένα και χωρίς προβλήματα, μετά από διακοπή περίπου δύο ετών λόγω της πανδημίας.

Τα μέλη ΔΕΠ του Τμήματος παρουσίασαν αναλυτικά την οργανωτική δομή του ΕΚΠΑ, της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, το Τμήμα και το Πρόγραμμα Σπουδών του, κατατόπισαν διεξοδικά τους φοιτητές και φοιτήτριες για κρίσιμα οργανωτικά και διοικητικά θέματα, ανέδειξαν τις ιδιαίτερα ελκυστικές επαγγελματικές προοπτικές των αποφοίτων και συμμετείχαν σε ανοιχτή συζήτηση απαντώντας στις ερωτήσεις του ακροατηρίου.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε σε ιδιαίτερα θετικό κλίμα με την οργάνωση γευστικού μπουφέ από το εστιατόριο του Συγκροτήματος και ανταλλαγή ευχών για μια δημιουργική νέα ακαδημαϊκή χρονιά.