Πρακτικό Φροντιστήριο από την Ελληνική Μικροβιολογική Εταιρεία με θέμα: “Μυκητικές λοιμώξεις και COVID-19 εποχή: από το εργαστήριο στην κλινική απόφαση” [28-29/5/22]

Η Ελληνική Μικροβιολογική Εταιρεία διοργανώνει Πρακτικό Φροντιστήριο υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εταιρείας Ιατρικής Μυκητολογίας και της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ με θέμα: “Μυκητικές λοιμώξεις και COVID-19 εποχή: από το εργαστήριο στην κλινική απόφαση”, το οποίο θα διεξαχθεί υβριδικά (με περιορισμένο αριθμό διά ζώσης συμμετεχόντων) από τις 28 έως τις 29 Μαΐου του 2022 στο Εργαστήριο Μικροβιολογίας της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ. Το Φροντιστήριο περιλαμβάνει θεωρητικό μέρος στο Αμφιθέατρο Μικροβιολογίας (Ισόγειο, Κτήριο 11) και πρακτική άσκηση στις αίθουσες ασκήσεων Β’ και Γ’ (2ος όροφος, Κτήριο 11) (Μικράς Ασίας 75, Αθήνα 11527).

Το Πρακτικό Φροντιστήριο της Ελληνικής Μικροβιολογικής Εταιρείας πραγματοποείται στο πλαίσιο των «90 χρόνων ΕΜΕ» και απευθύνεται σε Ιατρούς Βιοπαθολόγους, ειδικευμένους ή ειδικευόμενους, καθώς και σε κάθε επαγγελματία υγείας με ενδιαφέρον για την ιατρική μυκητολογία.

Η συμμετοχή στο Φροντιστήριο είναι περιορισμένη (45 άτομα). Θα κρατηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας. Το ποσόν εγγραφής ανέρχεται στα 150,00 € και 120,00 € για τα ενεργά μέλη της Εταιρείας (έτος 2022) (Σε περίπτωση τιμολογίου το ποσόν επιβαρύνεται με ΦΠΑ 24%).

Χορηγούνται 14 μόρια συνεχιζόμενης ιατρικής εκπαίδευσης (14 CME credits).

Το θεωρητικό μέρος του Φροντιστηρίου θα μεταδοθεί και διαδικτυακά. Η διαδικτυακή παρακολούθηση θα είναι δωρεάν και μόνο για τα ενεργά μέλη της Ε.Μ.Ε. (έτος 2022). Στην περίπτωση διαδικτυακής παρακολούθησης θα πρέπει να προηγηθεί επικοινωνία με τη Γραμματεία (e-mail: memtsa@ascentltd.gr) για επιβεβαίωση των στοιχείων του μέλους.

Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να βρείτε περαιτέρω πληροφορίες, αλλά και αναλυτικά το πρόγραμμα του Φροντιστηρίου:

από έως
Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις