Στρογγυλή τράπεζα με θέμα: «Η Ελλάδα μπροστά στο δημογραφικό και μεταναστευτικό πρόβλημα» από το Σώμα Ομοτίμων Καθηγητών του ΕΚΠΑ [11/4/22]

Tο Σώμα Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει Στρογγυλή τράπεζα με θέμα: «Η Ελλάδα μπροστά στο δημογραφικό και μεταναστευτικό πρόβλημα», τη Δευτέρα 11 Απριλίου 2022 και ώρα 19:00 στο Αμφιθέατρο “Ιωάννης Δρακόπουλος” (Κεντρικό κτίριο, Πανεπιστημίου 30).

Κεντρική ομιλήτρια: Η Υφυπουργός Μετανάστευσης και Ασύλου, κ. Σοφία Βούλτεψη, με θέμα: «Μετανάστευση και κρίση. Παλιές και νέες προκλήσεις».

Ομιλητές
Ο τέως Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής, Καθηγητής Μάριος Μπέγζος, με θέμα: «Η οικουμενικότητα ενώπιον του δημογραφικού και του μεταναστευτικού»
Ο Ομότιμος Καθηγητής της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, Αλέξανδρος Σαρρής, με θέμα: «Οικονομικές διαστάσεις της μετανάστευσης»

Συντονίζει η Πρόεδρος του ΣΟΚΠΑ, Ομότιμη Καθηγήτρια Φιλοσοφικής Σχολής Στέλλα Πριόβολου