Επίτιμος Διδάκτορας του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου αναγορεύτηκε ο Πρύτανης του ΕΚΠΑ, Καθηγητής Μελέτιος-Αθανάσιος Δημόπουλος, μετά από πρόταση της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου.

Η απονομή του τίτλου αυτού αποτελεί ακόμα μια αναγνώριση του έργου και της προσφοράς του Καθηγητή στον τομέα της Αιματολογίας-Ογκολογίας και γενικότερα της Ιατρικής Επιστήμης.

Η τελετή έλαβε χώρα στις 5 Οκτωβρίου 2022 στο Βελιγράδι.

εικόνα Viber 2022 10 06 14 18 16 709

Χαιρετισμό απηύθυνε ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου, Καθηγητής Dr. Vladan Djokic. Ακολούθησε η ομιλία του τιμώμενου, Καθηγητή κ. Δημόπουλου, με τίτλο “Personalizing medicine through big data and artificial intelligence”.

εικόνα Viber 2022 10 06 14 18 16 650