Tελετή επίδοσης του τιμητικού τόμου με τίτλο: «50 χρόνια Δίκαιο Περιβάλλοντος» στην Ομ. Καθηγήτρια της Νομικής Σχολής Γλυκερία Σιούτη [21/11/23, 7 μ.μ.]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος, ο Κοσμήτωρ της Νομικής Σχολής καθηγητής Λίνος-Αλέξανδρος Σισιλιάνος, και ο Διευθυντής του ΠΜΣ Δικαίου Περιβάλλοντος και Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Δικαίου του Περιβάλλοντος καθηγητής Γεώργιος Δελλής έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην τελετή επίδοσης του τιμητικού τόμου με τίτλο: «50 χρόνια Δίκαιο Περιβάλλοντος» στην Ομότιμη Καθηγήτρια της Νομικής Σχολής Γλυκερία Σιούτη που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 21 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 19.00 στο Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Προσφώνηση από το μέλος του Συμβουλίου Διοίκησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή
της Νομικής Σχολής, Σπυρίδωνα Βλαχόπουλο.

Χαιρετισμός από τον Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής, καθηγητή Λίνο-Αλέξανδρο Σισιλιάνο.

Ομιλίες από:

• τον Διευθυντή του ΠΜΣ Δικαίου Περιβάλλοντος και Πρόεδρο της Ελληνικής Εταιρείας Δικαίου του Περιβάλλοντος, καθηγητή Γεώργιο Δελλή
  • τη Διευθύντρια Τομέα Δημοσίου Δικαίου Νομικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α., καθηγήτρια Αικατερίνη Ηλιάδου
  • την απόφοιτο του ΠΜΣ Δικαίου Περιβάλλοντος της Νομικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α., κυρία Ζέτα Ζυγούρη, δικηγόρο, και
  • την απόφοιτο του ΠΜΣ Δικαίου Περιβάλλοντος της Νομικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α., κυρία Μελίνα Καλογεράκη, δικηγόρο.

Επίδοση του τιμητικού τόμου στην τιμώμενη Ομότιμη Καθηγήτρια Γλυκερία Σιούτη.
Αντιφώνηση της τιμωμένης.

Scheduled Νομική Επιστήμη Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις