Τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η Τελετή Ορκωμοσίας των αποφοίτων του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών “Εφαρμοσμένη Διαχείριση Κινδύνων”/ Master in Applied Risk Management (Ειδικεύσεις: 1. Διαχείριση Κεφαλαίων & Κινδύνων, 2. Εσωτερικός Έλεγχος) που προσφέρεται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, στο κεντρικό κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, στην αίθουσα «Ιωάννης Δρακόπουλος».

1703240330699 1
4 3

Τους αποφοίτους χαιρέτησαν και ευχήθηκαν ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος, το μέλος του Συμβουλίου Διοίκησης του ΕΚΠΑ και Διευθυντής του Μεταπτυχιακού, Καθηγητής Δημήτριος Καινούργιος και ο Πρόεδρος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, Καθηγητής Στυλιανός Κώτσιος.

2 4
5 3

Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Αντιπρόεδρος του Συμβουλίου Διοίκησης, Καθηγητής Νικόλαος Θωμαϊδης, τα μέλη του Συμβουλίου Διοίκησης, Καθηγητής Αχιλλέας Χαλδαιάκης, Καθηγήτρια Αθανασία Σμυρνιώτου και Αϊριν-Έβελιν-Μικέλα-Μαίρη Σαρπ, οι Αντιπρυτάνεις του ΕΚΠΑ, Καθηγητής Ευστάθιος Ευσταθόπουλος, Καθηγήτρια Σοφία Παπαϊωάννου, και Καθηγητής Αριστείδης Σάμιτας, τα μέλη της Συντονιστικής Επιτροπής του μεταπτυχιακού, Γεώργιος Δότσης, Φραγκώ Κουρραντή και Σπύρος Παπαθανασίου, καθηγητές-διδάσκοντες του μεταπτυχιακού, και η Γραμματέας του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών.

3 1
6 1