Ενημέρωση για τους υποψήφιους Βουλευτές – μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας του ΕΚΠΑ

Η συμμετοχή στις επικείμενες Βουλευτικές Εκλογές μελών του ΕΚΠΑ αποτελεί μια ακόμα αναγνώριση του έργου και της προσφοράς τους. Παράλληλα, όμως, τιμά και το Πανεπιστήμιό μας, καθώς η παρουσία άξιων και δοκιμασμένων στελεχών του στην εκλογική διαδικασία, και πιθανότατα στη Βουλή, δείχνει την εμβέλεια των μελών μας και του Πανεπιστημίου μας στην Κοινωνία.

Για την καλύτερη ενημέρωση των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας, παρακαλούμε όποιους υποψήφιους και υποψήφιες το επιθυμούν όπως μας στείλουν μια φωτογραφία τους και ένα σύντομο βιογραφικό σημείωμα (έως 300 λέξεις), έτσι ώστε να το αναρτήσουμε στο site του ΕΚΠΑ hub.uoa.gr σε ειδική κατηγορία που θα ετοιμάσουμε εν όψει των Εκλογών. Επιπλέον, θα αναρτούμε οποιαδήποτε δραστηριότητα των υποψηφίων μάς αποστέλνεται.

Για την αποστολή των ανωτέρω, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την ηλεκτρονική διεύθυνση rector@uoa.gr με κοινοποίηση στο mdimop@med.uoa.gr

Θάνος Δημόπουλος,
Πρύτανης ΕΚΠΑ