Το Υπολογιστικό Κέντρο σε συνεργασία με την εταιρεία MENTOR Hellas διοργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: “Μachine και Deep Learning με το MATLΑB®”.

To σεμινάριο αποτελείται από 2 μέρη. Το 1ομέρος απευθύνεται σε ερευνητές, διδάσκοντες ή μέλη ΔΕΠ που χρησιμοποιούν ή έχουν σκοπό να χρησιμοποιήσουν MATLAB στο μάθημά τους και στην έρευνά τους – Παρουσίαση στα αγγλικά.

Το 2ο μέρος απευθύνεται σε φοιτητές, ερευνητές ή μέλη ΔΕΠ και καλύπτει θέματα σε Machine Learning και Deep Learning με το MATLAB. Το σεμινάριο θα γίνει με πρακτική άσκηση σε υπολογιστές, μέσω παραδειγμάτων τα οποία θα εκτελούνται συγχρόνως από τον εισηγητή και τους εκπαιδευόμενους μέσα στο MATLAB.

Ημερομηνία & τόπος: Τετάρτη, 7/6/2023 και ώρες 9:30-13:00 στην Αίθουσα Τηλεκπαίδευσης του Κέντρου ΛΕΙτουργίας και Διαχείρισης ΔΙκτύου (Κ.ΛΕΙ.ΔΙ.) – κτήριο Πληροφορικής – Πανεπιστημιούπολη.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν εμπρόθεσμα σχετική αίτηση συμμετοχής (μέχρι 26/5).

Περισσότερες πληροφορίες για το σεμινάριο και την εγγραφή σας μπορείτε να βρείτε εδώ.

Scheduled Θετικές Επιστήμες και Τεχνολογία Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις