Κύκλος διαδικτυακών μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία»: Ομιλία του Παναγή Γαλιατσάτου [27/1/22]

Την Πέμπτη 27 Ιανουαρίου 2022 και ώρα 15:00 – 16:00, θα πραγματοποιηθεί η 8η ομιλία του κύκλου διαδικτυακών μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία», τα οποία επιμελείται και συντονίζει ο Ομ. Καθηγητής Χειρουργικής Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών π. Δημήτρης Λινός.

Την ομιλία με θέμα «Ιατρική για το καλύτερο καλό» θα πραγματοποιήσει ο Παναγής Γαλιατσάτος, Αν. Καθηγητής Ογκολογίας, Πνευμονολογίας και Επείγουσας Ιατρικής της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Johns Hopkins, Συν-Διευθυντής του Τμήματος «Ιατρική για το καλύτερο καλό» και Διευθυντής της Κλινικής για τη θεραπεία από το κάπνισμα του Πανεπιστημίου Johns Hopkins.

Ο κύκλος των μαθημάτων διοργανώνεται από το Ινστιτούτο Prolepsis, σε συνεργασία με την Επιστημονική Εταιρεία Φοιτητών Ιατρικής Ελλάδος και τελεί υπό την Αιγίδα της Ιατρικής Σχολής Αθηνών.

Ενημερωθείτε για την πρωτοβουλία και παρακολουθήστε ζωντανά τις ομιλίες στο www.healthandreligion.gr

Η 8η ομιλία θα μεταδοθεί διαδικτυακά:

Scheduled Επιστήμες Υγείας Παρουσιάσεις