Με αφορμή την έκδοση του βιβλίου της κ. Αικατερίνης Σκουτέλη, Δ.Ν., Δικηγόρου, την Πέμπτη 14 Απριλίου 2022 και ώρα 18:00 θα πραγματοποιηθεί η διαδικτυακή εκδήλωση “Κλινικές δοκιμές φαρμάκων”, από τις εκδόσεις Σάκκουλα.

Bibliopar Skouteli 4 22 story 2

Προεδρεύουσα:
Δήμητρα Παπαδοπούλου-Κλαμαρή, Καθηγήτρια Αστικού Δικαίου Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ

Ομιλητές:

• Αθανάσιος Πλεύρης, Υπουργός Υγείας, Δ.Ν. Δικηγόρος
  • Μελέτιος-Αθανάσιος Δημόπουλος, Πρύτανης ΕΚΠΑ, Καθηγητής Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ
  • Ευγενία Δακορώνια, Καθηγήτρια Αστικού Δικαίου Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ
  • Σπυρίδων Βλαχόπουλος, Καθηγητής Δημοσίου Δικαίου Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ
  • Θεόδωρος Λύτρας, Επ. Καθηγητής Αστικούς Δικαίου Νομικής Σχολής ΕΚΠΑ

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να δηλώσουν συμμετοχή στη διαδικτυακή εκδήλωση μέχρι τη Τετάρτη, 13 Απριλίου 2022 και ώρα 24:00, συμπληρώνοντας τη φόρμα στην κορυφή της σελίδας.
Οι συμμετέχοντες και οι συμμετέχουσες θα μπορούν να συμμετάσχουν μέσω της πλατφόρμας zoom. Πριν την εκδήλωση θα λάβουν τον υπερσύνδεσμο (link) που θα πρέπει να ανοίξουν για να την παρακολουθήσουν.
Η συμμετοχή στη διαδικτυακή εκδήλωση είναι δωρεάν.

Περισσότερες πληροφορίες και δήλωση συμμετοχής: https://www.sakkoulas.gr/el/info/events/forthcoming/diadiktyaki-ekdilosi-klinikes-dokimes-farmakon/

Scheduled Νομική Επιστήμη Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις