Επιστημονική εσπερίδα «Εξατομίκευση και γενίκευση στη φιλοσοφία της πράξης» [11/01/24]

Το Εργαστήριο Φιλοσοφίας Δικαίου, Πολιτικής Φιλοσοφίας και Ηθικής της Νομικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει επιστημονική παρουσίαση του βιβλίου του Ομότιμου Καθηγητή του ΕΚΠΑ και Ακαδημαϊκού Παύλου Σούρλα Εξατομίκευση και γενίκευση στη φιλοσοφία της πράξης την Πέμπτη 11/01/2024, ώρα 17:30, στην Αίθουσα Οικονομίδου (Σίνα 3, ισόγειο).

Για το βιβλίο θα μιλήσουν:

• Ευγενία Μυλωνάκη, Επίκουρη Καθηγήτρια Σύγχρονης Πρακτικής Φιλοσοφίας στη Σχολή Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών (Τμήμα Φιλοσοφίας)
  • Γεώργιος Παυλάκος, Καθηγητή Φιλοσοφίας του Δικαίου στη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου της Γλασκώβης.
ΕργΦΔΠΦΗ 11.1.20242
Scheduled Νομική Επιστήμη Παρουσιάσεις