Παρουσίαση Οδηγού Εμμηνόπαυσης για το κοινό [16/2/2023, 18:30, Ξενοδοχείο Golden Age]

Η Ελληνική Εταιρεία Κλιμακτηρίου και Εμμηνόπαυσης σε συνεργασία με το Τμήμα Κλιμακτηρίου και Εμμηνόπαυσης της Β’ Μαιευτικής και Γυναικολογικής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών εξέδωσε Οδηγό Εμμηνόπαυσης για τις Γυναίκες, ένα εγχειρίδιο που φιλοδοξεί να ενημερώσει το κοινό για την εμμηνόπαυση, τις επιπτώσεις της και τους τρόπους με τους οποίους οι γυναίκες μπορούν να προασπίσουν τον οργανισμό τους έναντι των δυσμενών επιπτώσεων της εμμηνόπαυσης.

Ο Οδηγός θα παρουσιαστεί την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023, στις 18:30 στο ξενοδοχείο «Golden Age», Μιχαλακοπούλου 57, Αθήνα 11528. Θα ακολουθήσει δεξίωση, στην οποία ο οδηγός θα διανεμηθεί στις ενδιαφερόμενες (επισυνάπτονται πρόσκληση και πρόγραμμα ημερίδας).

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

Ειρήνη Λαμπρινουδάκη

Καθηγήτρια Ενδοκρινολογίας ΕΚΠΑ