Παρουσίαση του βιβλίου του Ομότιμου Καθηγητή του Πανεπιστημίου Κρήτης και Επίτιμου Διδάκτορα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών Οδυσσέα-Ιωάννη Ζώρα [03/10/2024]

Οι εκδόσεις Gutenberg σας προσκαλούν στο Εθνικό Ιστορικό Μουσείο Μέγαρο Παλαιάς Βουλής (Σταδίου 13) την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2024, ώρα 7.00 μ.μ. στην παρουσίαση του βιβλίου του Ομότιμου Καθηγητή του Πανεπιστημίου Κρήτης και Επίτιμου Διδάκτορα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Οδυσσέα-Ιωάννη Ζώρα με τίτλο «Κραταιό Πανεπιστήμιο: Διαχρονία και μεταρρυθμιστικές προτάσεις».

Θα μιλήσουν οι κ.κ. Ιωάννης Σαρμάς. Επίτιμος Πρόεδρος του Ελεγκτικού Συνεδρίου, τέως Πρωθυπουργός (2023), Ευάγγελος Βενιζέλος, πρώην Αντιπρόεδρος της Κυβέρνησης και Υπουργός Εξωτερικών, Καθηγητής του Α.Π.Θ., Χρήστος Ζερεφός, Γενικός Γραμματέας της Ακαδημίας Αθηνών και Γεράσιμος Σιάσος, Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Συντονίζει ο δημοσιογράφος κ. Άρης Πορτοσάλτε.

Στο τέλος της παρουσίασης θα ακολουθήσει συζήτηση με το κοινό.

Δείτε την πρόσκληση ακολούθως:

Layout 1
ZORAS 2024