Δεξίωση προς τιμήν της κ. Κλέας Κατσουγιάννη, Καθηγήτριας Βιοστατιστικής και Επιδημιολογίας της Ιατρικής Σχολής

Την Τρίτη 7 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 2-4μμ, στενοί συνεργάτες και συνεργάτιδες της Καθηγήτριας κ. Κλέας Κατσουγιάννη πραγματοποίησαν δεξίωση/έκπληξη προς τιμήν της με αφορμή την ολοκλήρωση της 40ετούς θητείας της στο ΕΚΠΑ, στην οποία επίσης παρέστησαν μέλη της Διοίκησης της Σχολής και του Τομέα.

Οι συνεργάτες και συνεργάτιδές της κ. Κατσουγιάννη την ευχαρίστησαν θερμά για τη συνεχή και ανιδιοτελή υποστήριξή της, που για πολλούς και πολλές ήταν καθοριστικής σημασίας για την ακαδημαϊκή τους εξέλιξή, ενώ ανέφεραν ότι το σημαντικό ερευνητικό, διδακτικό και κοινωνικό της έργο θα αναδειχθεί με άλλες ευκαιρίες.

Την κ. Κατσουγιάννη ευχαρίστησε για τη συνεχή και αποφασιστική  συμβολή της στην ίδρυση και λειτουργία του διατμηματικού προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών στη Βιοστατιστική, του οποίου υπήρξε Διευθύντρια επι σειρά ετών, ο Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών κ. Απόστολος Μπουρνέτας, εκ μέρους της ΕΔΕ του Μεταπτυχιακού.

Στο έργο της κ. Κατσουγιάννη αναφέρθηκε και ο Πρύτανης του ΕΚΠΑ κ. Μελέτιος Δημόπουλος με σχετική επιστολή που απέστειλε καθώς οι ειλημμένες υποχρεώσεις του δεν του επέτρεψαν να παραστεί στη δεξίωση. Χαιρετισμό απηύθυνε και η Διευθύντρια του Εργαστηρίου Υγιεινής, Επιδημιολογίας και Ιατρικής Στατιστικής κ. Παγώνα Λάγιου καθώς και οι Ομότιμες Καθηγήτριες κ. Αντωνία Τριχοπούλου και κ. Αναστασία Τζώνου.

Η κ. Κατσουγιάννη, φανερά συγκινημένη, ευχαρίστησε όλους και όλες για τα θερμά τους λόγια.

Η εκδήλωση ήταν πραγματικα πολύ ωραία, με ζεστή ατμόσφαιρα και με ειλικρινή αισθήματα.

κ. Κατσουγιάννη σας ευχαριστούμε για όλη τη συνεισφορά σας και ελπίζουμε στη συνέχεια της συνεργασίας μας. Σας ευχόμαστε τα καλύτερα στη νέα αυτή φάση της ζωή σας, που είμαστε σίγουροι/ες θα συνεχίζει να είναι δημιουργική και παραγωγική.