Ξεκίνησε η αποκατάσταση φθορών και αντικατάσταση σημείων του οδοστρώματος και των πεζοδρομίων στον προαύλιο χώρο της Ιατρικής Σχολής

Αγαπητές και Αγαπητοί συνάδελφοι,

Σας ενημερώνω ότι ξεκίνησε από χθες, όπως μπορείτε να δείτε από τις φωτογραφίες, η ασφαλτόστρωση του προαυλίου χώρου της Ιατρικής Σχολής. Έχει προβλεφθεί επίσης κλίση του οδοστρώματος ώστε να ρέουν τα νερά της βροχής προς τα φρεάτια και να αποφευχθούν πλημμύρες σε υπόγεια κτηρίων. Επιπροσθέτως θα δημιουργηθούν μικρές ράμπες στα πεζοδρόμια ώστε να αποτραπεί το σπάσιμο των πεζοδρομίων και θα αποκατασταθούν και όλα όσα ήταν σπασμένα. Έχω ζητήσει και την πλήρη αποκατάσταση των σπασμένων παγκακίων.

IMG 20230421 WA00101

Με την ευκαιρία αυτής της επικοινωνίας θα ήθελα να σημειώσω ότι προγραμματίζεται η απόκτηση ειδικού εξοπλισμού φόρτισης ηλεκτρικών αυτοκινήτων, καθώς και η δημιουργία ειδικών θέσεων στάθμευσης όπου θα είναι δυνατή η ταυτόχρονη φόρτιση.

1682060635218

Σας ευχαριστώ για την κατανόησή σας καθ’όλη τη διάρκεια των εργασιών και θα συνεχίσω έχοντας ως βασικό στόχο μου την αναβάθμιση των υποδομών της Σχολής μας και τη διευκόλυνση της εκπαίδευσης και έρευνας των συναδέλφων και φοιτητών αλλά και της καθημερινής μας ζωής στους χώρους της Σχολής.

Μάνος Πικουλής
Καθηγητής Χειρουργικής