Science Diplomacy Seminar | Συνάντηση Εργασίας για την ερευνητική συνεργασία του ΕΚΠΑ με Ισπανικά Πανεπιστήμια [18/12/2023]

Συνάντησης Εργασίας με την ονομασία Science Diplomacy Seminar θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023. H Συνάντηση αφορά την ερευνητική συνεργασία του ΕΚΠΑ με Ισπανικά Πανεπιστήμια (Αlliance 4 Universities – A4U).

Στο 1ο μέρος της Συνάντησης Εργασίας, το οποίο θα λάβει χώρα στο Κτίριο Κ. Παλαμάς, η ερευνητική συνεργασία επικεντρώνεται σε θέματα κλιματικής αλλαγής, ενώ στο 2ο μέρος που θα πραγματοποιηθεί στο Ινστιτούτο Θερβάντες, σε ένα ευρύτερο πλαίσιο θεματικών ενοτήτων.

Εναρκτήριους λόγους θα εκφωνήσουν ο Πρέσβης της Ισπανίας στην Ελλάδα Carles Casajuana, η Αντιπρύτανις Ακαδημαϊκών, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας του ΕΚΠΑ, Καθηγήτρια Σοφία Παπαϊωάννου και η Αντιπρύτανις Διεθνοποίησης του Πανεπιστημίου της Μαδρίτης, Καθηγήτρια Irene Martín.

Για το αναλυτικό πρόγραμμα της Συνάντησης, μπορείτε να δείτε το συνημμένο αρχείο.

Scheduled Διεθνείς Σχέσεις Παρουσιάσεις