Επιστημονική εκδήλωση στη μνήμη του π. Αντιπρύτανη του ΕΚΠΑ, Ομότιμου Καθηγητή της Ιατρικής Σχολής Αντωνίου Κουτσελίνη [11.12.2023]

Επιστημονική εκδήλωση στη μνήμη του πρώην Αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, Ομότιμου Καθηγητή της Ιατρικής Σχολής Αντωνίου Κουτσελίνη θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 19:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Γεράσιμο Σιάσο.

Χαιρετισμούς από:

• τον τ. Πρόεδρο της Δημοκρατίας, ομότιμο καθηγητή του Πανεπιστημίου Αθηνών Προκόπιο Παυλόπουλο,
  • τον π. Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, επίτιμο καθηγητή Γεώργιο Μπαμπινιώτη,
  • τον π. Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, επίτιμο καθηγητή Χρήστο Κίττα.

Παρουσίαση του έργου και της προσωπικότητας του αείμνηστου ομότιμου καθηγητή Αντωνίου Κουτσελίνη από την τ. Αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγήτρια Χαρά Σπηλιοπούλου.

Ομιλία από τον Ακαδημαϊκό, καθηγητή Δημήτριο Νανόπουλο, με τίτλο: «Ο φίλος μου, ο Αντώνης».

Ομιλία από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Δημητριάδος και Αλμυρού κ. Ιγνάτιο.

Scheduled Επιστήμες Υγείας Παρουσιάσεις