Ημερίδα με θέμα: «Αιχμές στην Ηπατολογία: Ιογενείς Ηπατίτιδες» [13/04/2024]

Διεξαγωγή Ημερίδας με θέμα: «Αιχμές στην Ηπατολογία: Ιογενείς Ηπατίτιδες» θα λάβει χώρα το Σάββατο 13 Απριλίου 2024 στο Αμφιθέατρο του Γενικού Νοσοκομείου Αθηνών «Ιπποκράτειο», από τη Β΄ Παθολογική Κλινική και το Ομώνυμο Εργαστήριο, Ηπατο-Γαστρεντερολογικής Μονάδας της Ιατρικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α., ΓΝΑ «Ιπποκράτειο».

Στόχος της φετινής Ημερίδας, είναι η παρουσίαση «αιχμηρών» θεμάτων που αφορούν τις ιογενείς ηπατίτιδες.

Η παρουσίαση των θεμάτων θα γίνει από έγκριτους επιστήμονες με σημαντική εμπειρία στο συγκεκριμένο αντικείμενο ενώ έχει προγραμματιστεί και η παρουσίαση – συζήτηση διδακτικών περιπτώσεων ασθενών με ιογενείς ηπατίτιδες.

Η εγγραφή είναι δωρεάν και πραγματοποιείται στον παρακάτω σύνδεσμο https://www.e-myrtaly.gr/gr/aixmes-2024.

Η Ημερίδα έχει τεθεί υπό την Αιγίδα της Ιατρικής Σχολής Αθηνών, της Ελληνικής Εταιρείας Μελέτης Ήπατος και της Ελληνικής Γαστρεντερολογικής Εταιρείας.

Ακολουθεί το πρόγραμμα της ημερίδας:

Scheduled Επιστήμες Υγείας Παρουσιάσεις