Επίσκεψη μαθητών Γυμνασίου στο Τμήμα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ

Τη Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2022 το 1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στο Τμήμα Ιταλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του ΕΚΠΑ, στη Φιλοσοφική Σχολή. Το συγκεκριμένο σχολείο αποτελεί ένα από τα 50 γυμνάσια πανελλαδικά που έχουν την επιλογή να διδάσκονται την ιταλική γλώσσα. Οι μαθητές των ιταλικών τμημάτων με την καθηγήτριά τους Κατερίνα Χριστίνα Σπυροπούλου (ΠΕ34) συνομίλησαν με τους καθηγητές και τον Πρόεδρο του Τμήματος και ενημερώθηκαν για τα πανεπιστημιακά μαθήματα και για πολιτιστικά θέματα. Στη συνέχεια πραγματοποίησαν επίσκεψη και ξενάγηση στο χώρο της Βιβλιοθήκης, καθώς και στο Μουσείο Εκμαγείων της Φιλοσοφικής Σχολής.

ΤΙΓΦ Επίσκεψη Γυμνασίου Αρτέμιδας 28 11 2022

Σχετικό φωτογραφικό υλικό είναι αναρτημένο στη σελίδα του Γυμνασίου: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02bjLAt8dzod2YP4Kf741hEa7WfsVq6odF6uSyGDdVcrjwwtJZQmfCnuQCmY8aobSrl&id=100063732931630