Θερινή Ακαδημία από τη Νομική Σχολή του ΕΚΠΑ με τίτλο: “Digitalization and Institutions” [5-9/9/22]

Την 5η Σεπτεμβρίου 2022, ημέρα Δευτέρα και ώρα 09.00 π.μ. στη Μεγάλη Αίθουσα του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών θα πραγματοποιηθεί η τελετή έναρξης της Θερινής Ακαδημίας που οργανώνεται από τη Νομική Σχολή στο πλαίσιο της συμμετοχής της Σχολής στο Δίκτυο των οκτώ Ευρωπαϊκών Νομικών Σχολών (European Law School Network), με τίτλο: “Digitalization and Institutions”.

Οι εργασίες της Θερινής Ακαδημίας θα συνεχισθούν από 5 έως 9 Σεπτεμβρίου 2022 στις αίθουσες του κεντρικού κτηρίου του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Σας προσκαλούμε να παραστείτε στην τελετή έναρξης.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΕΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΗΣ ΘΕΡΙΝΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
Προσφώνηση από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Μελέτιο-Αθανάσιο Κ. Δημόπουλο.

Χαιρετισμοί από:

1. τον Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Λίνο-Αλέξανδρο Σισιλιάνο
  2. τον Κοσμήτορα της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Humboldt zu Berlin, καθηγητή Stefan Grundmann.
από έως
Scheduled Νομική Επιστήμη Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις