[ΑΝΑΒΟΛΗ] Ημερίδα: Το παρόν και το μέλλον του διεθνούς ανθρωπιστικού δικαίου στην Ελλάδα [20/3/23]

Η ημερίδα ‘Το παρόν και το μέλλον του Διεθνούς Ανθρωπιστικού Δικαίου στην Ελλάδα’ αναβάλλεται. Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση για τη νέα ημερομηνία διεξαγωγής της.

* * *

Το Κέντρο Ερευνών Δημοσίου Διεθνούς Δικαίου (AthensPIL) της Νομικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει ημερίδα με τίτλο: “Το παρόν και το μέλλον του Διεθνούς Ανθρωπιστικού Δικαίου στην Ελλάδα”, τη Δευτέρα 20 Μαρτίου 2023 και ώρα 09.00-19.00 στο Αμφιθέατρο “Άλκης Αργυριάδης”, Κεντρικό Κτίριο Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30).

csm Screenshot 2023 03 09 at 4.31.54 PM 3aa4e535ca

Η ημερίδα θα φιλοξενήσει ομιλήτριες-ές από τον ακαδημαϊκό χώρο, από τις Ένοπλες Δυνάμεις, από το Υπουργείο Εξωτερικών και από τη Διεθνή Επιτροπή του Ερυθρού Σταυρού.

Πληροφορίες: Σταύρος Πανταζόπουλος | email – spantazo[at]law.uoa[dot]gr

Scheduled Νομική Επιστήμη Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις