12η ομιλία Κύκλου Διαδικτυακών Μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία»: “Το δικαίωμα στη λήθη” [17/3/2022]

Την Πέμπτη 17 Μαρτίου 2022 και ώρα 15:00 – 16:00, θα πραγματοποιηθεί η 12η ομιλία του κύκλου διαδικτυακών μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία», τα οποία επιμελείται και συντονίζει ο Ομ. Καθηγητής της Χειρουργικής π. Δημήτρης Λινός.

Η ομιλία με θέμα “Το δικαίωμα στη λήθη” θα πραγματοποιηθεί από τον Αθανάσιο Παπαγεωργάκη, Δικηγόρο και Επισκέπτη Καθηγητή στο Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα «Βιοηθικής» της Ιατρικής Σχολής του Δημοκρίτειου Πανεπιστήμιου Θράκης.

Ο κύκλος των μαθημάτων διοργανώνεται από το Ινστιτούτο Prolepsis, σε συνεργασία με την Επιστημονική Εταιρεία Φοιτητών Ιατρικής Ελλάδος και τελεί υπό την Αιγίδα της Ιατρικής Σχολής Αθηνών.

Η 12η ομιλία θα μεταδοθεί διαδικτυακά:

Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις