Τρίτο Συμπόσιο Υπερσυνθετικής Άλγεβρας- Νέες Εξελίξεις και Εφαρμογές (HAnDA) [12 – 14 Ιουνίου 2023]

Το Συμπόσιο HAnDA φιλοδοξεί να διευκολύνει την ομαλή μετάβαση από την παραγωγή στη διάχυση αποτελεσμάτων έρευνας σχετικά με τις Αλγεβρικές Υπερσυνθετικές Δομές και τις Εφαρμογές τους, υπερβαίνοντας τις τυπικές δημοσιεύσεις σε βιβλία και επιστημονικά περιοδικά, και παράλληλα να διασφαλίσει και να ενισχύσει την αμιγή έρευνα επί του αντικειμένου, τις διεπιστημονικές προσεγγίσεις και τις περαιτέρω εφαρμογές.

Τα θέματα που θα καλυφθούν από το Συμπόσιο σχετίζονται με όλους τους τύπους υπερσυνθετικών δομών (υπερομάδες, υπερδακτύλιοι, υπερσώματα, υπερπρότυπα κ.λπ.) και τις εφαρμογές τους στις θεωρίες των ασαφών, προσεγγιστικών και εύκαμπτων συνόλων, τα αυτόματα, τις τυπικές γλώσσες, τους κώδικες, την κρυπτογραφία, τα γραφήματα, τους συνδέσμους, τις ομάδες, τους αριθμούς, τις διαφορικές εξισώσεις, τη γεωμετρία, και επιπλέον τη μηχανική, τη χημεία, τη βιολογία, τα οικονομικά, τη στατιστική, τις επιστήμες της πληροφορίας, κ.ά.

ΠΡΟΕΔΡΕΙΟ:

Καθηγήτρια Irina Cristea (Πανεπιστήμιο της Nova Gorica) irina.cristea@ung.si, irinacri@yahoo.co.uk

Καθηγητής Χρήστος Μασούρος (ΕΚΠΑ) ch.massouros@gmail.com

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ:

Επίκουρος Καθηγητής Hashem Bordbar (Πανεπιστήμιο της Nova Gorica) hashem.bordbar@ung.si

Δρ Alessandro Linzi (Πανεπιστήμιο της Nova Gorica) alessandro.linzi@ung.si

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ:

από έως
Scheduled Θετικές Επιστήμες και Τεχνολογία Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις