Το πρόγραμμα Στρατηγικής Συνεργασίας Ηνωμένου Βασιλείου-Ελλάδας που αφορά στην εκπαίδευση, υλοποιείται σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και τη Βρετανική Πρεσβεία στην Αθήνα. Ξεκίνησε τον Μάρτιο του 2021 και στοχεύει στην προώθηση της συνεργασίας μεταξύ βρετανικών και ελληνικών πανεπιστημίων.

Στα πλαίσια του προγράμματος αυτού, πραγματοποιείται στις 21 Μαρτίου 2022, συνέδριο με τίτλο “Designing and implementing successful internationalisation”.

Χαιρετισμοί συνεδρίου:
Matthew Lodge, Her Majesty’s Ambassador to Greece
Apostolis Dimitropoulos, Secretary General for Higher Education, Greek Ministry of Education & Religious Affairs
Anastasia Andritsou, Director British Council Greece

Στο συνέδριο συμμετέχει ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Καθηγητής Αθανάσιος-Μελέτιος Δημόπουλος, στην συνεδρία με τίτλο How to craft a successful internationalisation strategy?

Scheduled Διεθνείς Σχέσεις Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις