Με πρωτοβουλία της Unesco Global Health and Education, σε συνεργασία με τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (Π.Ο.Υ.) και σημαντικούς φορείς της χώρας μας, πραγματοποιείται εκδήλωση την Τρίτη 16 Απριλίου 10.00 – 14.00 στο Αμφιθέατρο του Νοσοκομείου Παίδων «Π. & Α. Κυριακού».

Η συμμετοχή πραγματοποιείται δια ζώσης ή διαδικτυακά στον σύνδεσμο: https://zoomto.me/zNTC8 και θα χορηγείται και πιστοποιητικό παρακολούθησης στους συμμετέχοντες.

Την εκδήλωση χαιρετίζουν o Υπουργός Υγείας κ. Άδωνις Γεωργιάδης, ο Υπουργός Παιδείας κ. Κυριάκος Πιερρακάκης, ο Αναπληρωτής Υπουργός Υγείας κ. Δημήτρης Βαρτζόπουλος, ο Πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών και του Εθνικού Διαδημοτικού Δικτύου Υγιών Πόλεων Προαγωγής Υγείας κ. Γεώργιος Πατούλης, ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Γεράσιμος Σιάσος και ο Πρόεδρος της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Νικόλαος Αρκαδόπουλος και ο Διοικητής του Νοσοκομείου Παίδων «Π. & Α. Κυριακού» κ. Μάνος Παπασάββας.

Πρόγραμμα της εκδήλωσης:

Scheduled Επιστήμες Υγείας Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις