Ολοκληρώθηκε η διαδικτυακή εκδήλωση του University of Athens MBA Business Series με θέμα “Αξιολόγηση της απόδοσης: εργαζόμενοι στον ιδιωτικό & δημόσιο τομέα και οι αντιλήψεις της Generation Z”

Οι πλήρεις και ουσιαστικές τοποθετήσεις από τις κυρίες:

Πέγκυ Βελιώτου (Γενική Διευθύντρια, Συμβουλευτικές Υπηρεσίες Ανθρώπινου Δυναμικού KPMG στη Ελλάδα)

Μαρία Γονίδη (Γενική Διευθύντρια Ανθρώπινου Δυναμικού Coca Cola Κεντρικής και Ανατολικής Ευρώπης) και

Εύη Δραμαλιώτη (Πρόεδρος του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης)

κατά την διαδικτυακή εκδήλωση του University of Athens MBA Business Series στις 19/1/2022 για τη διαχείριση και την αξιολόγηση της απόδοσης των εργαζομένων κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των μελών του University of Athens MBA NETwork και όχι μόνο.

mba econ uoa gr ekdilosi 19 01 22

Ενδεικτικά θέματα που σχολιάστηκαν αποτελούν αυτά της ευελιξίας, της ενσυναίσθησης, της εμπιστοσύνης στη διοίκηση, της εκπαίδευσης των στελεχών του ανθρώπινου δυναμικού, των βιωματικών εμπειριών των εργαζομένων, οι προσλαμβάνουσες της νέας γενιάς (Generation Z).

Επιπρόσθετα έγιναν αναφορές στα νέα πρότυπα διαχείρισης και αξιολόγησης της απόδοσης των εργαζομένων, στον μετασχηματισμό της δημόσιας διοίκησης αλλά και στον πρωταγωνιστικό ρόλο της νέας γενιάς στην πρακτική της διαχείρισης της απόδοσης των εργαζομένων.

Δυναμική ήταν επίσης και η παρουσία του κοινού θέτοντας στο πλαίσιο της συζήτησης θέματα σχετικά με τη συνεργασία δημόσιου και ιδιωτικού τομέα, τη σημασία της διαφορετικότητας στον εργασιακό χώρο, αλλά και την επόμενη ημέρα των αξιολογήσεων ή εναλλακτικά των υποστηρίξεων των εργαζομένων.

Τα Business Series του University of Athens MBA θα συνεχιστούν με έντονο ρυθμό. Ενδεικτικά αναφέρουμε ότι θέματα που θα αναπτύξουμε κατά τους επόμενους μήνες αποτελούν αυτά της ψηφιακής οικονομίας και της κρυπτοοικονομίας, της ιδιωτικής ασφάλισης και της υγείας, του digital marketing.

Βλ. επίσης: http://mba.econ.uoa.gr