Webinar με θέμα: «Βία και Παρενόχληση στον Κόσμο της Εργασίας (Mobbing) – Πώς το καταλαβαίνουμε; – Πώς το αντιμετωπίζουμε;» [21/3/22]

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την εταιρεία MRK Consulting σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το ενημερωτικό webinar με θέμα: «Βία και Παρενόχληση στον Κόσμο της Εργασίας (Mobbing) –Πώς το καταλαβαίνουμε; – Πώς το αντιμετωπίζουμε;».

Το συγκεκριμένο ενημερωτικό webinar θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 21 Μαρτίου 2022 και ώρα 17.30-19.00.

Σκοπός του σεμιναρίου είναι να ενημερώσει και να αναδείξει το φαινόμενο του Εργασιακού Εκφοβισμού (Mobbing),  καθώς και να προτείνει λύσεις  για την αντιμετώπιση, την αποφυγή και την διαχείρισή του.

Επιπροσθέτως, αξιοσημείωτη θα είναι και η αναφορά στις διαφορετικές μορφές βίας και παρενόχλησης, του mobbing, όπως και τις επιπτώσεις που έχει στους εργαζόμενους, στην εργασία τους, την οικογένειά τους, στο κοινωνικό τους περιβάλλον και στην σωματική και ψυχική τους υγεία.

Εισηγητής:

Ιωάννης Μαρκέτος: Author/Founder of the company MRK Consulting

Υπερσύνδεσμος ενημερωτικού σεμιναρίου

Meeting number: 2733 292 0252

Password: MYskgs2sg53

Access code: 273 329 20252

Πληροφορίες για το webinar

H συμμετοχή είναι ανοιχτή σε όλους τους ενδιαφερόμενους και χωρίς κόστος.

Την ημέρα και ώρα του ενημερωτικού webinar θα επισκεφτείτε τον σύνδεσμο Webex meetings.

To ενημερωτικό webinar θα πραγματοποιηθεί στην Ελληνική γλώσσα.

Για να υποβάλλετε ερωτήσεις ή σχόλια προς τον εισηγητή θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την φόρμα υποβολής σχολίων της εφαρμογής ή οποία θα είναι διαθέσιμη καθ’όλη την διάρκεια της εκδήλωσης και στο τέλος της εισήγησης θα διαβαστούν τα ερωτήματά σας.

Για την εύρυθμη υλοποίηση του σεμιναρίου κατά τη διάρκεια της εισήγησης οι κάμερες και τα μικρόφωνα θα είναι κλειστά.

Όσοι ενδιαφέρονται για «βεβαίωση παρακολούθησης» παρακαλούνται να μπουν στον σύνδεσμο που παρατίθεται πιο κάτω προς συμπλήρωση των στοιχείων τους. Οι βεβαιώσεις παρακολούθησης θα σταλούν στα email των συμμετεχόντων. https://docs.google.com/forms/d/1HXb51V9XuCtH1oDJofKuicUJaGcIk4IYCpj-avNoAVE/edit?usp=sharing

Διοικητική Υποστήριξη Γραφείου Διασύνδεσης

Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών